Slovenya Vizesi Nasıl Alınır?

Slovenya ülkesinde turistik, ticari ve eğitim gibi nedenlerle belirli bir süre konaklamak istiyorsanız ülkeye giriş yapabilmek için vize almanız gerekiyor. Vize işlemleri için ise takip edilecek yol bellidir. Ancak gerçekleştireceğiniz birkaç küçük dokunuş ile vize işlemlerinizi çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Slovenya vizesi nasıl kolay alınır;

 • Öncelikle seyahat planınızı, kalacağınız süreyi ve yerleri belirleyin. Daha sonra bu tarihlere uygun olacak uçak gidiş dönüş rezervasyonunuzu yaptırın. Konaklayacağınız yer için de rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.
 • Başvuru için belgelerin neler olduğunu belirleyin ve belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasına özen gösterin. Bu belgeler ile kendinizi konsolosluğa net bir şekilde anlatmanız gerekiyor.
 • Slovenya c vizesi için gerekli işlemler çok daha kısadır. Vizeniz kısa olacağı için sonuç da size çabuk ulaşacaktır.
 • Ancak Slovenya d vizesi almak istiyorsanız detaylarını öğrenmeniz gerekiyor. Bu vizelerde değerlendirme ve inceleme çok daha derindir. Kendinizi en iyi şekilde ifade etmek için tecrübeli bir firmadan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 • Davetiyeye sahip olmak da vize işleminizi kolaylaştıracaktır. Slovenya’da yaşayan ve sizi doğrudan tanıyan bir kişi tarafından seyahatinizi doğrulayan ve destekleyen davetiye almalısınız. Slovenya davetiye ile vize almak için davetiyeyi evraklarınız arasına eklemeniz yeterli olacaktır.

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Slovenya ülkesine gitmek istiyorsanız başvurunuzda sizi tanıtan ve anlatan evraklar sunmanız gerekiyor. Slovenya vizesi evrak listesi;

 • Pasaport: Seyahat tarihinizi ve sonrasını kapsayan, güncel, en az 2 sayfası boş bir pasaportunuz olmalıdır.
 • Fotoğraf: 35 x 45 boyutlarında gerekli şartları kapsayan biyometrik 2 adet fotoğrafınız olmalıdır.
 • Vize dilekçesi: Neden ülkeye gitmek istediğinizi anlatan bir dilekçe hazırlamalısınız.
 • Vize başvuru formu: Slovenya vize başvuru formunu detaylı ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.
 • Finansal belgeler: Seyahatiniz boyunca masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı net bir şekilde kanıtlamalısınız.
 • Pasaport fotokopisi: Varsa daha önce işlenmiş vizelerinizin ve dolu pasaport sayfalarının fotokopisi olmalıdır.
 • Bunların yanında d vizesi evrakları için mesleksel evraklar, seyahat durumunun nedeni ve önemi gibi belgeler eklenmelidir.

C vizesi evrakları için ise standart evrakların teslim edilmesi yeterli olacaktır. Bu vize türü 90 günden kısa olduğu için genellikle turistik vizeler için tercih edilir.

Evraklarınızı doldurduktan ve tüm evraklarınızı toparladıktan sonra teslim ederek başvuru sürecini fiilen başlatmanız gerekiyor. Vize evrakları nereye teslim edilir; Slovenya Konsolosluğu ya da yetkili yerlere evraklarınızı iletebilirsiniz. Ancak evraklarınızın eksiksiz ve doğru hazırlanmış olduğundan emin olmalısınız. Başvurunuzu tamamlamanız ve evraklarınızı vermenizin ardından belgelerde değişiklik yapamazsınız.

Slovenya vizesi eksik evrak ile karşılaşılması durumunda vize başvurunuz reddedilecektir. Buna bağlı olarak ret nedeninizin yanında eksik evrak ibaresini görmeniz de kaçınılmaz olacaktır.

Slovenya Vizesi Ne Kadar?

Slovenya vizesi için başvuruda bulunmak istiyorsanız öncelikle başvuru ücretini ödemeniz gerekiyor. Slovenya vize ücreti 105 Euro’dur. Bu ödemeyi başvurunuzu yapmadan gerçekleştirmeli ve makbuzunuzu belgelerinizin arasına eklemelisiniz.

Slovenya vizesi 6 aylık ücreti de benzer olarak 105 Euro’dur. Ancak vizenizde süre uzaması ya da farklı durumlarla karşılaşılmasında bu ücrette değişiklik görülebilir.

Ücretin ödenmesi ise konsoloslukta bulunan gişelerde nakit olarak gerçekleştirilir. Bu nedenle yanınızda bu ücretin karşılığı olan miktarda Türk Lirası’nı nakit olarak bulundurmanız gerekiyor. Slovenya vize ücreti kredi kartı ya da banka kartı ile ödenemez.

Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovenya vizesine başvuru yapmanızın ardından başvuru belgelerinizin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasını beklemeniz gerekiyor. Slovenya vizesi kaç günde çıkıyor; 15 iş günü içerisinde sonucunuz size ulaştırılacaktır. Bu süreye tatiller ya da konsolosluğun kapalı olduğu günler dahil değildir.

Slovenya d vizesi kaç günde çıkar; 15 iş günü ila 30 iş günü içerisinde sonucunuz belli olacaktır. Bu süreler belgelerinize, konsolosluğa ve yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir.

Slovenya Vize Başvurusu

Avrupa sınırları içerisinde yer alan ve aynı zamanda Schengen bölgesine de dahil olan Slovenya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye yapacakları kısa süreli ziyaretlerde vize istemektedir. Prosedürleri yerine getirmek gerekmektedir. Bu noktada aracı kurum olarak her türlü işlem sizin adınıza yapmakta ve aynı zamanda ihtiyaç duyulan bilgilerin tümünü de vermekteyiz. Slovenya vize başvurusu böylelikle çok daha kolay olacaktır.

Slovenya Vize Başvurusu Neden Yapılır?

Vize alma başvurusunun yapılmasının temel nedeni, bu ülkeye farklı nedenlerden dolayı giriş gerçekleştirmek amacının söz konusu olmasıdır. Çünkü Slovenya, bordo renkli pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. 90 günü geçmeyecek şekilde gerçekleştirilen seyahatlerde bu durum bir zorunluluk olarak dikkat çekmektedir.

Slovenya Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Slovenya vize başvurusu, Türkiye’de yer alan ve bu ülkeye ait olan konsolosluklar üzerinden gerçekleştirilebilir.
 • Aracı kurumların süreç içerisinde tercih edilmesi ise bir diğer opsiyondur
 • Schengen bölgesinde yer almasında dolayı ona göre prosedürler söz konusudur.
 • Parmak izi vermek gerekmektedir. Biyometrik olarak tanımlanmış olan bu işlem için konsolosluktan randevu almak ve orada hazır bulunmak büyük önem arz eder.

Slovenya Vize Başvurusu Süreci Nasıldır?

Vize alabilmek için pasaportunuzun bulunması gerekmektedir. Bunun süresi geçmemiş olmalıdır. Gerek biyometrik özelliklere uygun bir biçimde çekilmiş olan fotoğraf gerekse nüfus kayıt örneği ve kimlik kartı fotokopisi bu sürecin bir parçası olduğundan hazır edilerek başvuru dosyasının içine koyulmalıdır.

Tüm bunlara ek olarak; sağlık seyahat sigortası, konaklama ve ulaşım bilgilerini gösteren evraklar, mali durumu özetleyen ve son 3 aya ait olan banka hesap döküm özeti sunulmalıdır. Aynı zamanda sahip olunan mesleğe göre istenen birtakım evrakların da olduğunu unutmamak lazım. Vize ücretini ödeyerek ilgili dekontu eklemeniz gerekmektedir.

Slovenya Vize Başvurusu Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Slovenya vize başvurusu sonuçlanması çok uzun bir zaman almaz ve bunun 7 gün ile 10 gün arasında olması söz konusudur. Başvurunun tavsiye edilen zaman dilimi içinde yani seyahatten 30 gün önce gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Slovenya Oturum İzni Başvurusu

Slovenya oturum izni başvurusu yaparken dolduracağınız formlar başvuru amacınıza göre değişim göstermektedir. Evlilik, eğitim ya da tedavi adımları sebebi ile yapılacak olan oturum başvurularında dolduracağınız formlar değişim arz etmektedir. Slovenya oturum izni alma sürecinde firmamız ile iletişim kurarak oturum alma sürecini daha kolay ve çabasız bir hale getirmeniz mümkündür.

Slovenya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Slovenya oturma izni kaç günde çıkar; oturum izninin onaylanması için kişilerin öncelikli olarak formları doldurmaları ve gerekli olan belgeleri oturum izin ödeneği ile beraber sunmaları gerekir. Bu aşamaların sonrasında 30 günlük bir zaman diliminde yanıt verilecektir. Kişilerin başvurularının olumsuz yanıt alması ve reddedilmesi durumunda ödenmiş olan tutarın kişilere yeniden aktarılmayacağının da ayrıca bildirilmesi gerekir.

Slovenya Süresiz Oturum İzni Şartları

Slovenya süresiz oturum izni şartları arasında maddi durum bakımından kişilerin kendini kanıtlaması istenmektedir. Çalışan olarak ülkeye giriş yapmak isteyenlerin banka hesaplarındaki tutarın hükümet tarafından belirtilen sınırın üzerine olması gerekir. Ayrıca öğrencilerin de maddi durumlarını bir burs belgesi ile ya da bir kişinin öğrencinin masraflarını üstlendiğine dair resmi yazı ile onaylatması gerekmektedir.

Ancak bu şekilde Slovenya oturum izni verilecektir.  Resmi oturum izninin alınmasının sonrasında kişilerin düzenli aralıklar ile yenileme için de başvuruda bulunması gerekir. Gerekli yenileme adımları tamamlanmazsa ülkede kaçak statüsüne düşme olasılığının olduğu unutulmamalıdır. Firmamız yenilenme çalışmalarına dair de bilgilendirme sunacaktır. Oturum izninin alınmasının sonrasında bir aylık süre içerisinde yerel resmi birimleri oturum hakkı elde ettiğinize dair bilgilendirmeniz istenecektir. Belirttiğiniz adreste bir değişim olursa bunu bildirmeyi de atlamamalısınız.

Slovenya Oturum İzni Gerekli Evraklar

Slovenya oturum izni gerekli evraklar derlenirken en güncel verileri sunmaya özen göstermelisiniz. Pasaportunuzun en az 9 ay boyunca geçerliliği olması ve yıpranmamış konumda olması gerekir. Biyometrik ve tek renk arka planlı 2 adet fotoğrafın da sunulması talep edilir. Öğrencilerin eğitim durumlarını işçilerin de iş deneyimlerini yakından incelemeye müsait belgeler ile sunması gerekir. ayrıca sabıka kaydına ilişkin de belge talep edilecektir.

Slovenya Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Slovenya vizesi genellikle geç cevaplanması ile bilinen vizelerden biridir ve bu nedenle Slovenya vizesi alırken evraklar eksiksiz bir biçimde toplanmalıdır. Aynı zamanda ret ihtimali de ortadan kaldırılarak en iyi sonuç için gerekli belgeler eklenmelidir. Bu konuda bizlerden yardım alabilir ve bu sayede ret ihtimalini en aza indirerek seyahatinizin keyfini sürebilirsiniz.

 • Slovenya vizesi için gerekli evraklar oldukça belli başlı evraklardır. Bu nedenle hazırlanması kolay evraklardır. Bunların başında elbette T.C. kimlik kartınızın önlü arkalı fotokopisi gelmektedir.
 • Bunun dışında pasaportunuz da vize başvuru dosyanıza eklenmelidir. Bunun dışında daha önceden var ise pasaportunuzu atmadıysanız eklemeniz olumlu bir etki yaratacaktır. Aynı zamanda daha önceden vizeniz var ise bunu da belgeleyerek dosyaya eklemeniz olumlu bir etki olacaktır. Burada hangi ülke olduğu da önemlidir.
 • Slovenya vize başvurusu gerekli evraklar belirli evraklardır ve genellikle her durumda istenen evraklar olmakla birlikte bunlar dışında banka hesap dökümünüz de istenmektedir. 3 aylık hesap dökümünüz ve banka hesabınızda bulunan miktara bağlı olarak vizenin verilmesi mümkündür. Vize başvurularınıza ekleyeceğiniz seyahat belgelerinize bağlı olarak Slovenya’da ne kadar kalacağınıza göre istenen miktar hesaplanacaktır ve yeterli olup olmadığı görülecektir. Bu süreçte yaptığınız kredi kartı harcamaları ve benzeri de eklenecektir ve dikkatli harcamalar yapılması tavsiye edilmektedir.
 • 2 adet fotoğraf gerekmektedir. Bu fotoğraflar biyometrik fotoğraflar olmalıdır ve arkası beyaz olmalıdır. Son 2-3 ayda çekilmiş olması gerekmektedir. Fotoğrafta takı veya aksesuar gibi ayrıntılar bulunmamalıdır. Kulaklarınız görünmelidir.

Herhangi Bir Gelirim Yok Nasıl Slovenya Vizesi Alırım?

Bu durumda birinin sizlere sponsor olması gerekmektedir. Eğer eğitim için gidiyorsanız sponsor bulabilmeniz çok daha kolay olacaktır ancak seyahat için veya başka sebepler ile gidiyor olsanız da sizin oradaki harcamalarınızı karşılayacak bir kişi bulunmalıdır. Bu kişinin gelir belgesi ve maaş bordrosu gibi harcamaları istenmektedir. Bu kişinin son 3 aylık banka hesap dökümü istenmektedir. Bu sayede sizin yerinize o kişinin finansal dokümanları gerekecektir. Bu ailenizin bir üyesi olabileceği gibi sizden bağımsız ve size sponsor olacak herhangi bir kişi de olabilmektedir.

Aynı zamanda Slovenya vize başvurusu gerekli evraklar içerisine var ise üzerinize ev, arsa gibi belgeleri de eklemelisiniz. Bunlara E-Devlet üzerinden anında erişebilmeniz mümkündür.

Slovenya Vize Ücretleri Nasıldır?

Vize ücretleri hangi amaçla gideceğinize bağlı olarak değişmektedir. Seyahat için gereken vize ücreti ile eğitim ücreti için gereken vize ücreti birbirinden farklıdır ve sıklıkla değişmektedir. Vize ücretleri hem bu süreçte çalışan kişilerin hem de vizeniz için gerekli tüm masrafların yapılması için ödenen bir hizmet tutarıdır ve bu nedenle ret durumunda sizlere geri verilmez. Slovenya vize ücretleri Euro bazında ödenmektedir ve başvuru öncesinde ödenmesi gereken bir ücrettir.

Slovenya Vize Başvurusu Formu

Slovenya’ya yapılacak olan seyahatler için vize başvuru formlarının konsolosluklardan veya kurumumuzdan alınması mümkündür. Slovenya vize başvurusu formu için ücret ödemeniz gerekmiyor. Uzman ekibimiz tarafından vizenin nasıl alınabileceğine dair tüm bilgiler verilecektir.

Slovenya Vize Başvurusu Formu Ücretsiz İndir

Slovenya vize başvurusu formu ücretsiz indir butonuna tıklayarak indirme işlemlerini gerçekleştirebilir ve başvuru için bu formu doldurabilirsiniz. Adınız, adresiniz, cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, çalıştığınız kurum da dahil olmak üzere birçok bilgi talep ediliyor. Slovenya konsolosluğu tarafından, uluslar arası seyahatlerde gereken tüm bilgiler istenecektir. Sağlık sigortasının yaptırılması ve banka hesaplarıyla ilgili güncel durumun açıklanması gereklidir.

Slovenya Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Kişisel bilgiler ve kurumsal bilgiler, vize alınması için verilmesi gereken veriler arasında yer alıyor. Slovenya vize başvurusu formu nasıl doldurulur? Slovenya’ya gitmek için aşağıda yer alan bilgileri vermeniz gerekiyor:

 • Adınız soyadınız
 • Önceki soy isim – önceki soyadınız
 • Pasaportu veren makam
 • Başvuru sahibinin e- maili
 • Başvuru sahibinin telefon numarası
 • Başka bir ülkede ikamet etme bilgisi
 • Şuan yaptığınız meslek
 • Türkiye’de an itibariyle öğrenim görüyorsanız, bununla ilgili detaylı bilgi vermeniz gerekiyor.
 • Çalıştığınız şirkete dair detaylı bilgileri paylaşmanız isteniyor.
 • Doğum tarihiniz
 • Ülkeniz ve doğum yeriniz
 • Uyruğunuz
 • Cinsiyet
 • Medeni haliniz evli – bekar – ayrı – boşanmış – dul – diğer
 • Yasal velinin adı, soyadı, adresi ve uyruğu
 • C. Kimlik numarası
 • Seyahat belgesi cinsi diplomatik, ulusal, hizmet, resmi, hususi pasaport
 • Pasaport numarası
 • Pasaportun veriliş tarihi
 • Pasaportun bitiş tarihi
 • Seyahat amacınızla ilgili detayları belirtmelisiniz.
 • Gidilecek ülkeler arasında hangisine giriş yapacağınız
 • Slovenya dışında bir ülkeye gidecekseniz, hangileri olduğu
 • Schengen vizeli ülkelere vize süresi boyunca kaç kez giriş yapacağınız
 • Gezi süresinin tahmini gün sayısı hakkında bilgi verilmesi isteniyor.
 • Son üç yıl içerisindeki vizelerinizi paylaşmanız gerekiyor.
 • Daha önce parmak izi alınma durumu
 • Davetiye gösteren kişilerin isimleri, davetiye yoksa konaklanacak yerin adresi

Slovenya Konsolosluğu

Slovenya konsolosluğu, Türkiye’den Slovenya’ya gitmek isteyen kişilerin vize başvurularını yapabileceği yetkili kurumdur. Konsolosluk işlemleri için önceden randevu alınması gerekir. Randevu tarihinde bulundurmanız gereken evraklarla ilgili güncel bilgiler, konsolosluk resmi web sitesinde yayınlanır. Slovenya vizesi alma, gerekli şartlar ve belgelerle ilgili bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Slovenya Konsolosluğu Ankara

Ülkelerin resmi temsilcileri olan konsolosluk binaları Türkiye’nin farklı illerinde kurulmuştur. Konsolosluklar, bulundukları bölge ve çevresinde ikamet eden kişilerin resmi işlemlerini tamamlamakla yükümlüdür. Ankara’da faaliyet gösteren Slovenya Konsolosluğu Ankara ve yakınlarındaki illerin konsolosluk işlemlerinin tamamlanabileceği yetkili tek kurumdur. Slovenya vizesi alma, sosyal faaliyetlerden haberdar olma, doğum belgesi çıkarma gibi işlemlerin tümü için konsolosluğa müracaat edebilirsiniz. Slovenya vizesi almak için başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması ve randevu alınması zorunludur.

 

Bir cevap bırakın

© Copyright 2020 - 2022 Tüm hakları SchengenVize.com'a aittir.