Rusya Vizesi

Rusya Vize Merkezi olarak günümüzde hala tecrübeli ekibimiz ile sizlere vize başvuru danışmanlığı sunuyoruz. Rusya vizesine dair aklınızda bulunan bütün sorular ya da başvuru için 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 92 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Randevu için dilerseniz [email protected] mail adresine maillerinizi iletebilirsiniz.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya vizesi almak için uygulanan prosedür diğer ülkelerin vize işlemleri ile benzerlik gösteriyor. Ancak kolay bir şekilde vize almak için belirli püf noktaların bilinmesi gerekiyor. Vize almak dışarıdan ne kadar kolay görünse de detaylara dikkat edilmediğinde oldukça güç bir hale geliyor. Rusya vizesi nasıl kolay alınır;

 • Öncelikle seyahat tarihlerinizi, kalacağınız yeri ve uçak biletlerinizi ayarlamalısınız. Otel ve uçak rezervasyonları vize alma işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.
 • Rusya davetiye ile vize almak konsolosluk tarafından daha kolay kabul edilmenizi sağlayacaktır. Özellikle ziyaret için gittiğiniz gezilerinizde Rusya’da yaşayan kişi tarafından geçerli bir davetiyeniz olmalıdır.
 • Hazırladığınız tüm evrakları eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Sizin için gerekli olan evrakların neler olduğunu ofisimize danışarak öğrenebilir ve yönlendirmeleri alabilirsiniz.
 • Konsolosluktan randevunuzu erken ancak öncesinde evraklarınızı toplayabileceğiniz bir tarihe almalısınız. Randevu işleminizi sona bırakmak vakit kaybetmenize neden olacaktır.
 • Rusya d vizesi almak için sunulan sebepler çok daha derin olduğu için bu sebeplerin yeterli kanıtlarla açıklanması gerekir. Konsolosluğu ikna edememeniz durumunda başvurunuz boşa gidecektir.
 • Rusya c vizesi için ise işlem çok daha kolaydır ancak dikkatli hazırlanmamış belgelerde (özellikle maddi durum) vizenizi almak daha zor hale gelecektir.

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Başvurunuzu yaparken mutlaka ama mutlaka sunmanız gereken, eksik olması durumunda işleminizin zorlaşacağı belgeler bulunuyor. Bu belgelerin tamamını olması gereken niteliklerde hazırlamak vize başvurunuzun kabul edilme ihtimalini %100 etkileyecektir. Rusya vizesi evrak listesi;

 • Rusya seyahatinizin tamamlanma tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli pasaportunuz olmalıdır. Bu pasaport 10 yıldan daha eski olamaz. İçerisinde ise en az 2 adet boş bir sayfası bulunmalıdır.
 • 35 x 45 boyutlarında 2 adet arka fonu beyaz, şartlara uygun bir biyometerik fotoğraf edinmelisiniz. Fotoğraf en fazla 3 ay önce çekilmiş olmalıdır.
 • Kimliğinizin arkalı önlü okunaklı fotokopisini çektirmelisiniz.
 • Eğer turistik bir ziyaret gerçekleştirecekseniz C vizesi evrakları içerisinde bulunan vouncher belgeniz bulunmalıdır.
 • Güncel, Türkiye’de oturduğunuzu temsil eden bir ikametgah belgeniz bulunmalıdır.
 • Eksiksiz doldurulmuş bir Rusya vize başvuru formunuz bulunmalıdır.
 • Bu evrakların dışında d vizesi evrakları için ekstra belgeler istenebilir. Bu belgeler sizin başvuru nedeninize bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Hazırladığınız tüm belgelerin eksiksiz ve doğru olmasına özen göstermelisiniz. Rusya vizesi eksik evrak ret nedenidir. Eğer vize başvurunuzu yaptıktan sonra eksik belgeniz olduğunu fark ederseniz başvurunuza ekleme ya da çıkarma yapamazsınız.

Tamamlanan vize evrakları nereye teslim edilir; Rusya Konsolosluğu’ndan randevu alarak evraklarınızı teslim etmeniz gerekiyor. Bu teslim işlemi öncesinde vize ücretini ödemeyi de unutmamalısınız.

Rusya Vizesi Ne Kadar?

Rusya vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız yaptığınız her başvuru başına ödeme gerçekleştirmeniz gerekiyor. Tek seferde başvuru için ödeyeceğiniz Rusya vizesi ücreti; 170 USD’dir. Bu ücret ortalama bir fiyattır ve vize türünüze göre değişiklik gösterebilir.

Rusya vizesi 6 aylık ücreti de ortalama 170 USD olarak belirlenmiştir. Express ve normal olarak değişen vize türünde amacınız ve vizenize fiyat değişikliği görülmesi beklenen bir durumdur.

Başvuru ücretinizi ödeyip evraklarınızı tamamladıktan sonra vize başvurunuzun sonucunu beklemeniz gerekiyor. Eğer başvuru sonucunuzda Rusya vizesi çıkmazsa ücret iadesi gerçekleştirilmez. Ayrıca yeni başvuru için de ödeme yapmanız gerekecektir.

Her defasında yeniden yapacağınız bu ödemeyi yalnızca nakit olarak yapabilirsiniz. Rusya vize ücreti kredi kartı ile ödenemez.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya vizesi başvurusunu yapmanızın ardından heyecanlı bekleyiş başlar. Normal Rusya vizesi kaç günde çıkıyor; başvurunuzu takiben 4 ila 10 iş günü içerisinde sonucunuz size ulaşır. Ancak Express vizelerde bu süre 1 – 2 gün gibi çok kısa bir süredir.

Evrakları tam olarak teslim edilmiş d vizesi kaç günde çıkar; 4 ila 30 gün arasında sonucunuz size iletilecektir.

Rusya Vize Başvurusu

Rusya vize başvurusu, belgelerin tamamlanmasının ardından aracı kurum üzerinden çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yapılır. Bilinenin aksine, Rusya ile vizeler kalkmamıştır. Ancak süreç boyunca talep edilen belgeler, özellikle Schengen ülkeleriyle kıyaslandığı zaman çok daha azdır.

Rusya Vize Başvurusu Neden Yapılır?

Rusya’ya seyahat edebilmek için bu ülkeden vize almak gerekmektedir. Çalışma vizesi, öğrenci vizesi, ticari vize, turistik vize olmak üzere değişik kategoriler mevcuttur. Bunların tümünde hem standart olarak bilinen evraklar hem de gidiş amacına göre tanımlanmış olan birtakım belgeler söz konusu olduğundan, temin edilmesi gerekmektedir.

Rusya Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Rusya vize başvurusu yapılırken, sürecin daha hızlı ve sorunsuz olabilmesi adına yetkilendirilmiş olan aracı kurumları kullanmak her zaman çok mantıklıdır. Bu noktada özellikle birtakım belgelerin temin edilmesi basit hale gelecektir. Aracı kurumlar, konsoloslukların başvuru sürecinin sonuçlanması üzerinde hiçbir yetkiye sahip değillerdir. Fakat prosedürü iyi bildikleri için ret yanıtının alınması çok düşük bir ihtimaldir.

Rusya Vize Başvurusu Süreci Nasıldır?

Vize alabilmek için;

 • Başvuru formunu hiçbir eksik olmadan doldurmanız gerekiyor.
 • Ayrıca vizenin bitiş tarihi baz alınarak, pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Yine son 6 aylık zaman dilimi içerisinde çekilmiş olduğunuz, boyutları 3.5 x 4.5 olan iki tane biyometrik fotoğraf sunulmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası, diğer birçok ülkenin aksine opsiyonel olmasıyla dikkat çeker.
 • İkametgah belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi talep edilen diğer evraklardır.
 • Onay evrakı ise Rusya’da yer alan Voucher tur operatörü üzerinden alınmalıdır. Aracı kurum bunu temin etme noktasında sorunsuzdur.

Tüm bu evrak ve belgeler, Rusya’ya gezi ve tatil için gidecek olan kişilerden istenmektedir. Öğrenci, ticari ve diğer vize tiplerinde farklı belgeler ekstra olarak talep edilmektedir.

Rusya Vize Başvurusu Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Rusya vize başvurusu çok kısa süre içinde sonuçlanır. En erken 5 en geç ise 7 günlük zaman dilimi içerisinde, bilgilendirme yapılmaktadır. Seyahat tarihinden 15 gün önce sürecin başlatılması yeterlidir.

Rusya Oturum İzni Başvurusu

Rusya oturum izni başvurusu sırasında oturum iznini hangi sebep ile talep ettiğinize dair net bilgi vermelisiniz. Hangi amaç ile oturum talep ettiğinize bağlı olarak doldurmanız gereken ilişkili form değişim arz edecektir. Formun içeriğinin eksiksiz doldurulması ve daha sonrasında tüm belgelerin tanzim edilmesi gerekir.

Rusya oturum izni alma aşamasında süreç takibinin profesyonel şekilde yapılmasını isterseniz anında firmamız ile iletişim kurabilirsiniz. Firmamız profesyonel temsilcileri ile size başvuru sürecinin nasıl yönetileceğine dair bilgi verecektir.

Rusya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Rusya oturma izni kaç günde çıkar; başvuru kurallarına dikkat edilmesi durumunda en geç 30 günlük periyot içerisinde oturma izninin onaylanıp onaylanmadığına dair gerekli olan tüm bilgilendirmeler sunulacaktır. Bu aşamada başvurunuzun geçerli kılınması için kesinlikle harcın da eksiksiz yatırılması gerekir. Harcı yatırdığınıza dair makbuzu da eksiksiz sunmalısınız. Başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda ödemiş olduğunuz bu tutarın hesabınıza yeniden aktarılması maalesef ki mümkün olmayacaktır.

Rusya Süresiz Oturum İzni Şartları

Rusya süresiz oturum izni şartları incelemeye alınırken öğrenciler için hazırlanan şartların bir kademe daha esnek olduğunun belirtilmesi gerekir. Oturum izni almak için kişilerin D vize türünde başvuru adımlarını tamamlaması gerekmektedir. D vize türü 90 günden daha uzun kalacak olan kişiler için geçerlidir.

Rusya oturum izni alan kişilerin 30 gün içerisinde bulundukları Rusya şehrinin yerel resmi birimlerine kayıt yaptırmaları gerekir. Kaldıkları ikamet adresinde bir değişiklik olduğu zaman bu durumu eksiksiz biçimde resmi birimlere bildirmelisiniz. Aksi takdirde kaçak konumuna düşmeniz söz konusu olabilir. Rusya bu alanda çok kapsamlı analizler yapmaktadır.

Rusya Oturum İzni Gerekli Evraklar

Rusya oturum izni gerekli evraklar temin edilirken sunulan evrakların güncel olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle pasaportunuzun en az 2 yıl boyunca geçerliliği olmalıdır. Pasaportun yıpranmış durumda olması söz konusu ise bunun yenilenmesi için talepte bulunulabilir. Başvuru adımlarında öğrencilerin Rusya’da kabul aldıkları okulun tüm kayıt belgelerini sunmaları gerekir. Gerekli görülürse Türkiye’deki eğitim durumu da kesinlikle belgelenmiş olmalıdır. Belgelerde eksiklik olmaması için firmamız gerekli uyarıları sunacaktır.

Rusya Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Rusya vizesi birden fazla çeşide sahiptir. Bu turistik bir vize olabildiği gibi, eğitim için de alınan bir vize olabilir veya ticari bir vize de olabilmektedir. Bu nedenle Rusya vize başvurusu gerekli evraklar toparlanırken yapılması gereken öncelikle vize başvuru dilekçenizde ne için vize alacağınızı belirtmektedir. Eklediğiniz belgeler buna göre incelenecektir ve en doğru karar buna göre verilecektir. Aynı zamanda her vize türüne göre istenen belgeler de başkadır. Bunları bizlerden danışmanlık hizmeti alarak en doğru biçimde öğrenebilmeniz mümkündür.

 • Rusya’ya vize alırken istenen belgeler genellikle turistik vizeye ek belgelerdir. Yani turistik vizede istenen belgeler belirlidir ve bu belgelere ek olarak diğer vize biçimlerinde belgeler eklenmektedir. Bunlardan ilki kimlik fotokopisidir. Önlü arkalı biçimde olmalıdır.
 • Vize başvuru formunu doldurup imzalamanız ve dosyanın en önüne eklemeniz gerekmektedir.
 • Pasaportunuzun bizzat kendisini eklemeniz gerekmektedir. Ancak 6 aylık bir geçerlilik süresi bulunmaktadır. Bu önemli bir ayrıntıdır.
 • 35×45 ölçülerinde biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Bu fotoğrafın arkası tamamen beyaz olmalıdır ve fotoğrafta kişinin hiçbir aksesuarı bulunmamalıdır. Aynı zamanda kulaklar görünmeli ve saçlar ya da eşarp arkada kalmalıdır. Yüzünüz net olmalıdır ve yakın tarihte çekinilmiş olmalıdır. Fotoğrafa da benziyor olmanız gerekmektedir.
 • Uçak ve otel rezervasyonu belgeleriniz gerekmektedir. Eğer bir evde kalacaksanız buranın adresini de belirtmek iyi bir tercih olacaktır.
 • Ticaret için gidecekseniz Rusya’dan ticaret yapacağınız kişi veya firmadan resmi davetiye gerekmektedir. Aynı zamanda bakanlık tarafından onaylanmalıdır.
 • Çalışma vizesi alacaksanız diploma bilgilerinizi ve bir iş bulduysanız oradan çalışma belgesi almanız gerekmektedir. Bunlar da onaylı belgeler olmalıdır.

Rusya Turistik Vizesi Kaç Günlüktür?

Rusya’dan turistik bir vize alabilmek için gereken evrakları toparlamak gerekmektedir. Evrak sayısı en az olan vizelerden biridir bu nedenle hazırlaması kolay bir süreç sizleri beklemektedir. Rusya vizesi 1 aylık bir vizedir ancak 2 girişlidir. Yani gidip geri dönebilir ve vizenize devam edebilirsiniz. Bu nedenle de tercih edilen vizelerden biridir. Rusya vize başvurusu gerekli evraklar toparlandıktan sonra 1 kez Rusya’ya gidebilir ve ardından geri dönüp tekrar Rusya’ya gidebilirsiniz. Ya da farklı bir ülkeden geri dönebilirsiniz. Bunu uzun süreli bir tatile çevirebilir ve çevre ülkelere de seyahat ederek tekrar Rusya’ya dönebilirsiniz.

Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Sağlık sigortasının seyahatteki önemini pek çok insan bilmektedir ancak gerek duymayan insanlar da vardır. Genellikle sağlık sigortası tercih edilmektedir. Bu sayede yurt dışında olası problemlerde sağlık sigortanız gerekli tedavilerinizi karşılayacaktır. Ancak Rusya vize için sağlık sigortasını zorunlu tutmaz. Rusya bu nedenle istisnai ülkelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlık sigortası yaptırarak kendinizi güvenceye almış olursunuz. Bu sayede daha rahat bir seyahat süreci yaşayabilirsiniz. Özellikle turistik vize için tercih edilmektedir.

Rusya Vize Başvurusu Formu

Rusya yolculuğu yapmak ve iş veya turistik amaçla ülkeye girişinizi gerçekleştirmek için vize almanız gerekiyor. Rusya vize başvurusu formu kurumumuzun web sitesinde yayınlanmış ve tüm müşterilerimizin kullanımına sunulmuştur. Bu link aracılığıyla başvuru için gerekli olan belgeye ulaşabilirsiniz.

Rusya Vize Başvurusu Formu Ücretsiz İndir

Rusya’ya gitme amacınız, kaç gün kalmak istediğinizle ilgili bilgileri paylaşarak, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını beklemelisiniz. Rusya vize başvurusu formu ücretsiz indir bölümünü kullanarak indirme işlemini gerçekleştirebilir, ücret ödemeden forma ulaşabilirsiniz.

Rusya Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Rusya vize başvurusu formu nasıl doldurulur? Başvuru formlarıyla ilgili detaylı açıklamalarda bulunulan konsolosluklarla tüm ekibimiz tarafından iletişime geçilmektedir. Sorularınıza anında yanıt alabilir, evraklarınızın kurumumuz tarafından toplanmasını sağlayabilirsiniz.

 • Adınız soyadınızı ilk soruda belirtmeniz gerekiyor.
 • Soyadını değiştiren veya evlenen kişilerin eski soy isimlerini belirtmeleri gerekiyor.
 • Gün – Ay ve Yıl şeklinde detaylı olarak doğum tarihiniz paylaşılmalıdır.
 • Yaşadığınız ülke ve doğduğunuz şehrin hangisi olduğu
 • Uyruğunuz hakkında bilgi
 • Cinsiyetiniz işaretlenmelidir.
 • Medeni haliniz evli – bekar – ayrı – boşanmış – dul – diğer
 • Yasal velinin adı, soyadı, adresi ve uyruğu
 • C. Kimlik numarası
 • Başvuru sahibinin e- maili
 • Başvuru sahibinin telefon numarası
 • Başka bir ülkede ikamet etme bilgisi
 • Yapmaya devam ettiğiniz meslekle ilgili bilgi
 • Öğrenciyseniz öğrenim görülen yer
 • Çalışansanız çalıştığınız şirket bilgileri
 • Rusya’ya hangi amaçlarla seyahat ettiğiniz belirtilmelidir.
 • Rusya dışında gidilecek ülke veya ülkelerin hangileri olduğu yazılmalıdır.
 • Ülkeye vize süreniz içerisinde kaç kere giriş yapacağınız
 • Rusya’da konaklayacağınız toplam sürenin ne kadar olacağı
 • Seyahat belgesi cinsi diplomatik, ulusal, hizmet, resmi, hususi pasaport
 • Pasaport numaranızı detaylıca anlatmalısınız.
 • Pasaportun veriliş tarihini girmelisiniz.
 • Pasaportun bitiş tarihini girmeniz gerekiyor.
 • Pasaportu veren makam
 • Son üç yıl içerisindeki vizeleriniz
 • Resmi bir kurum tarafından parmak izinizin alınıp alınmadığı
 • Ülkeye girişinizle ilgili davetiye gösteren kişi ve kurumların isimleri belirtilmelidir.

Rusya Konsolosluğu

Türkiye’de yaşayan Rusya vatandaşlarına yardımcı olmak için kurulan Rusya konsolosluğu sosyal faaliyetler yürütme, ticari çıkarları gözetme ve vize verme görevlerini yerine getirir. Türkiye’den Rusya’ya gitmek isteyen kişilerin randevu oluşturarak Rusya konsolosluğuna müracaat etmesi gerekir. Rusya vizesi alma, vize şartları ve gerekli evraklarla ilgili bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Rusya Konsolosluğu Ankara

Rusya, eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi amaçlarla ülkeye gitmek isteyen kişilere vize vermektedir. Vize işlemlerinde yetkili olan konsolosluklar Ankara ve İstanbul illerinde yer alır. Ankara’da faaliyet gösteren Rusya Konsolosluğu Ankara ve çevresindeki illerde ikamet eden kişilerin konsolosluk işlemlerinde yetkili tek kurumdur. Vize alma, pasaport teslimi gibi işlemleriniz için randevu oluşturduktan sonra konsolosluğa gerekli evrakları beyan etmeniz gerekir.

Rusya Konsolosluğu İstanbul

Rusya vizesi verme, pasaport teslimi gibi resmi işlemleri yürütmekle görevli Rusya konsolosluk binası İstanbul’da bulunur. Rusya vizesi almak isteyen kişilerin başvuru öncesinde randevu alması zorunludur. Randevu almak için ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerine resmi web sitesinde yer verilmiştir. İstanbul’da faaliyet gösteren Rusya Konsolosluğu İstanbul ve çevresinde ikamet eden kişilerin randevu alabileceği yetkili kurumdur. Randevu aldıktan sonra istenen belgeleri tamamlayarak Rusya Konsolosluğu binasına vermeniz gerekir.

Rusya Konsolosluğu İletişim

Türkiye’de ikamet eden vatandaşların tümü konsolosluk işlemleri için Rusya konsolosluğuna müracaat edebilir. Kaza, ölüm, hırsızlık gibi acil durumlarda 0530 941 03 68 numarasını arayarak bilgi verebilirsiniz. Vize işlemleri için ulaşabileceğiniz Rusya Konsolosluğu İletişim bilgileri:

Rusya Konsolosluğu Randevu

Rusya konsolosluğunun yetkili olduğu vize verme, oturum izni gibi işlemler, randevu sistemi ile gerçekleştirilmektedir. Rusya vizesi başvurusu için başvuru formu doldurarak online randevu alabilirsiniz. Rusya Konsolosluğu randevu başvuruları, hafta içi ve 09.00-16.00 saatleri arasında yapılabilir. Rusya ve Türkiye’nin resmi tatillerinde konsolosluk kapalıdır. Çalışma günleri içerisinde ulaşabileceğiniz telefon numaralarını arayarak da randevu talebinde bulunabilirsiniz. Rusya Konsolosluğu resmi web adresinde yer alan başvuru formlarının eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Randevu tarihinde istenen evrakların tamamlanması ve kimlik kartının yanınızda bulunması da zorunludur.

 

Bir cevap bırakın

© Copyright 2020 - 2022 Tüm hakları SchengenVize.com'a aittir.