İtalya Vizesi 2023 Başvuru Şartları

İtalya vize veriyor mu: İtalya vizesi 2023 yılı başvuruları son derece kolay bir biçimde yapılırken önemli olan şey ise neden bu ülkeye gidileceğidir. Çünkü birden fazla vize türü söz konusu olmasından dolayı her birinin kriterleri ve şartları dikkat çeker. Paranın ödenmesinin yanı sıra aynı zamanda istenen evrakların sunulması gibi bir süreç de dikkat çeker.

İtalya Vizesi Gerekli Evraklar 2023

İtalya vize veriyor mu: İtalya vizesi gerekli evraklar 2023 yılı başvurusu yapılırken her zaman birtakım belgelerin toplanması önem arz eder. Bunlar şöyledir;

 • İtalya vizesi 2023 yılı başvurusunda bir pasaportun olması büyük önem arz eder ve temel bir zorunluluk olarak dikkat çeker.
 • Biyometrik resim olmak zorundadır.
 • Seyahat süresini kapsayacak olan sağlık sigortası mühimdir.
 • Kimlik suretinin yanı sıra tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de sunulur.
 • Ayrıca hem uçuş bilgileri hem de otel rezervasyon evraklarının verilmesi sayesinde İtalya vizesi 2023 başvurusunda olası sorunların önüne geçmiş olursunuz.

İtalya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

İtalya aile birleşimi gerekli evraklar konusunda tanımlanmış olan dokümanlar şöyle ifade edilmiştir;

 • Özel tanımlanmış olan bir form, İtalya vizesi 2023 yılı başvurularında öne çıkar ve kesinlikle kurallara uygun bir biçimde doldurulması esastır. Bunun adı aile birleşimidir ve güvenlik makamlarından alınır.
 • İtalya’da oturum da aynı zamanda alınacağından buna dair formun yazılması da lazım. İkamet için özel şekilde tasarlanmış bir form olarak karşımıza çıkar.
 • Evlilik cüzdanı, İtalya vizesi 2023 yılı başvurularında her daim istenen en temel belgelerden birisi olarak karşımıza çıkar.
 • Uluslararası geçerliliği olan evlenme kayıt örneği bulunmadan vize alımı gibi bir durum söz konusu olmadığından bu evrakın edinimi mühim bir ayrıntıdır.
 • Kesinlikle güncel olan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği resmi e devlet sitesinden edinilmeli ve İtalyan konsolosluğuna sorunsuz bir biçimde sunulmalıdır.
 • Tüm bunların yanı sıra iki tane biyometrik fotoğraf, klasik form ve en son olarak pasaport da sizden istenmektedir.

İtalya Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

İtalya çalışma vizesi gerekli evraklar ile başvuru kolaylıkla tamamlanır. Şu dokümanlar öne çıkar;

 • Standart olarak tanımlanan evraklardan birisi olan pasaport, İtalya vizesi 2023 yılı başvurularında sunulmalıdır.
 • Burada yer alan göçmen ofisi üzerinden elde edeceğiniz çalışma izni sunulur. Bunun kesinlikle aslının istendiğini hiçbir şekilde unutmayın. Göçmenlik tek gişe dokümanı ismiyle dikkat çeker. Fotokopisi ise hiçbir zaman kabul edilmez.
 • Dikkat çeken bir diğer evrak ise çalışma kontratıdır. Bunun içeriğinde iş koşullarınızın tümü en ince ayrıntısına kadar yazılı olmalıdır. Üstelik imzalamak da şarttır.
 • Başvuru sırasında dil yeterlilik sertifikası da talep edilir. İtalyanca bilmeden çalışma izninin elde edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.
 • Hem otel hem de uçak rezervasyon bilgilerinin de sunulması lazım.
 • Biyometrik fotoğraf ise 2 tane olmak zorundadır.
 • Formun doldurulmasından sonra çalışma izni için istenen evrakların tümü teslim edilmiş olacaktır.

İtalya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

İtalya öğrenci vizesi gerekli evraklar bir zorunluluk olarak dikkat çekmesinden dolayı bunların edinimi lazım. Şu dokümanlar istenir;

 • Hangi okulda eğitim alınacaksa kesinlikle oradan temin edilmiş olan kabul kaydının konsolosluğa verilmesi gerekmekte.
 • İtalya vizesi 2023 senesinde alınırken aynı zamanda dil bilginizi kanıtlamanız lazım.
 • Pasaport, finansal yeterlilik evrakları, konaklama dokümanları, seyahat sağlık sigortası da konsolosluk tarafından istenmektedir.
 • Ödeme yapmayı unutmayın.

İtalya Vizesi Ücreti 2023

İtalya vize ücreti kaç Euro: İtalya vizesi ücreti 2023 çerçevesinde 3 farklı meblağ olarak karşımıza çıkar. Bunun nedeni ise vize alım nedenlerinin değişiklik arz etmesidir. Çalışma, aile birleşimi gibi uzun süreli başvurularda nakit olarak 116 Euro ödenmelidir. Burada yer alan bir üniversiteye veya dil okuluna gidecek olan Türk vatandaşlarının ise 50 Euro’luk parayı yatırması yeterli olacaktır. İtalya vizesi 2023 yılı Schengen ücretine baktığımızda ise 80 Euro olduğunu görmekteyiz. Banka havalesi ile yapılacak olan ödemelerde hem Euro hem de Türk Lirası kabul edilmektedir.

İtalya Vizesi Aile Birleşimi 2023

Uzun süreli olmasından dolayı hemen çıkmayan bir vize olarak dikkat çeken aile birleşimi, D tipi ismiyle dikkat çekmektedir. İtalya vizesi aile birleşimi 2023 yılında yapılırken 2 temel koşuldan bir tanesinin mutlaka sağlanması lazım. Bunların başında; aile birleşimi yapılacak olan insanın İtalyan vatandaşı olması gelmektedir. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse çalışma ve oturum izni alması yeterlidir.

Tüm süreç konsolosluk üzerinden yapılırken, karşı tarafın ise İtalya göçmenlik bürosuna giderek durumu iletmesi, ondan istenen evrakları sunması şarttır. Bu noktada süreç, Nulla Osta adındaki resmi devlet kurumu üzerinden devam eder. İtalya vizesi 2023 yılı başvurularında sorun çıkmaması halinde size verilecek olan belgenin adı da yine Nulla Osta’dır. Tüm belgelerin teslim edilmesinden sonra bunun çıkış süresinin 6 ay olduğunu unutmamak mühimdir.

İtalya Çalışma Vizesi 2023

İtalya çalışma vizesi 2023 başvurularında dikkat çeken birden fazla nokta söz konusudur. Bunların içinde iş bulmak sırada gelir. Yani iş arayabilmek için bu ülkeye gidemezsiniz. Ancak önceden bunun için işlemleri gerçekleştirmiş olmak şarttır. İşveren ile yapılacak olan sözleşmenin sonrasında sizden istenen diğer evrakları da tamamlamanız mühimdir. Konsolosluk başvurusunun yanı sıra İtalya vizesi 2023 yılı başvurularında süreç İtalyan İç İşleri Bakanlığı üzerinden de devam ettirilmelidir. Gerekli koşulların sağlanmasının ardından ilgili izin alınmış olur.

Burada dikkat çeken ve unutulmaması gereken şeylerin başında çalışma izni çıkan Türk vatandaşlarının İtalyan sınırları içinde kendisine en yakın olan Emniyet Müdürlüğü üzerinden aynı zamanda oturum izni için müracaat da bulunmasıdır. Çünkü bu iki tip vize aynı anda verilmesinden dolayı kesinlikle buna dikkat etmek oldukça mühimdir.

İtalya Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

İtalya eğitim & Erasmus vizesi 2023 başvuru sürecinde dikkat edilecek olan birden çok şey vardır. Bunların başında vize türü gelmektedir. Eğitim vizeleri ikiye ayrılır. C tipi kısa süreli yani 3 ayı geçmeyecek şekilde sunulur.  D tipi ise tam tersi olarak 3 aydan fazladır. Bunun yanı sıra amaç mühimdir. Genellikle sertifika ve dil okulu programlarında C tipi vize alınmalıdır.

Bunun yanı sıra İtalya vizesi 2023 başvurularında dikkat çeken bir diğer nokta ise ikamet kartının edinilmesi, bunun hemen ülkeye giriş sonrasında doldurulmasıdır. Elbette tüm belgelerin tamamlanmasının ardından bu izin size verilir. Böylelikle birden çok iyi okulun bulunduğu İtalya’da eğitim hayatına devam edilmesi kolaydır.

İtalya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu için tıklayınız;   https://www.vizeofisi.com/italya-vize

İtalya vizesi kaç günlük zaman dilimi içinde çıkar?

İtalya vizesi, tüm belgelerin sunulmasının ardından 10 günlük bir zaman dilimi içinde çıkar.

İtalya vizesi kategorileri nelerdir?

İtalya vizesi kategorileri içinde; Erasmus, eğitim, aile birleşimi, çalışma ve son olarak turizm vizesi yer alır.

İtalya vizesi ücreti nereye ödenir?

İtalya vizesi, konsolosluğun belirtmiş olduğu bankaya ödenir.

Bir cevap bırakın

© Copyright 2020 - 2022 Tüm hakları SchengenVize.com'a aittir.