Romanya Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri

Romanya Konsolosluğu İletişim

Romanya vizesi başvuruları için Romanya Konsolosluğu ve fahri konsolosluk ofislerine doğrudan başvuru yapılabilir. Vize başvuru merkezleri ve konsolosluklara şahsen yapılan müracaatlar için pasaportların güncel ve geçerli olması gerekiyor. Romanya ulusal vize başvurusu için gerekli evraklar, Büyükelçilik tarafından belirlenmiştir.

Romanya Konsolosluğu Ankara

Romanya Konsolosluğu Ankara ofisi, Romanya Büyükelçiliği bünyesinde faaliyet gösteriyor. Romanya’nın Türkiye’deki temsilcilikleri arasında tek yetkili olan Ankara Büyükelçiliği, vize ve vatandaşlık başvurularında tek onay merciidir.

Roman Konsolosluğu vize başvuruları dahilinde; konsolosluk kaydı ve yenileme, doğum, ölüm, evlilik kaydı, askerlik kaydı gibi işlemler için hizmet veriliyor. Ayrıca resmi belgeler, sertifika ve belge tasdikleri, noter işlemleri ile yasalaşması gereken belgelerde hizmet verilmektedir.

Cirolar ve Türkiye’de yaşayan Romanya vatandaşlarının resmi kayıt işlemlerinde hizmet veriliyor. Kısa süreli turistik vize ve uzun süreli C tipi Romanya vizesi başvuruları için öncelikle konsolosluklardan randevu alarak işlem sağlayabilirsiniz.

Romanya Konsolosluğu nerede, ulaşımı nasıl sağlanır konusunda http://www.romanyakonsoloslugu.org/ sayfasını inceleyerek harita bilgisi edinebilirsiniz. Ankara Konsolosluğu iletişim adresi şöyledir;

Bükreş Sok. No: 4, 06680 Çankaya/ Ankara adresinden Ankara Büyükelçiliği hizmetleri sağlanıyor.

Kız Kulesi sok. No: 7 Gaziosmanpaşa/ Ankara adresinden ise Romanya Konsolosluğu hizmetleri hafta içi her gün sağlanıyor. (0312) 466 37 06 numaralı telefondan Ankara Romanya Konsolosluğuna ulaşabilirsiniz.

Romanya Konsolosluğu İstanbul

Romanya Konsolosluğu İstanbul ofisinden vize başvurularınızı şahsen yapabilirsiniz. Turistik vize ve oturum izni, çalışma vizesi ve aile birleşimi vize başvuruları, doğrudan konsolosluklara yapılır. İlk randevu konsolosluktan veya vize başvuru merkezlerinden alınabilir.

Romanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşları veya Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklular, İstanbul Konsolosluk ofisinden başvuru sağlayabilirler. Romanya vatandaşları ise belge onayı ve tasdiki, adres ve durum değişiklikleri, askerlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri gibi konularda başvuru yapabilirler.

Romanya Konsolosluğu İstanbul ofisine Pazartesi- Perşembe: 09.00 – 13.00 / Cuma: 09.00 – 12.00 saatleri arasında başvuru yapılabilir ve konsolosluk hizmetlerinden faydalanılabilir.

Konsolosluk evrak teslimatları için 09.00 ile 13.00 saatleri arasında, evrak alımları içinse hafta içi tüm günlerde; 13.00 ile 15.00 aralığında hizmet alınabilir. İstanbul Romanya Başkonsolosluğu adresi;

Yanarsu sok. Narin Sitesi, No: 42, Etiler- Beşiktaş/ İstanbul

Romanya Konsolosluğu İletişim

Romanya Konsolosluğu iletişim bilgileri, Ankara ve İstanbul ofisleri web adresi üzerinden sağlanabilir. Ankara Konsolosluğu, Çankaya ilçesinde faaliyet gösteriyor. Kız Kulesi sok. No: 7 Gaziosmanpaşa/ Ankara iletişim adresinden bilgi alınabilir, konsolosluk randevu görüşmesi sağlanabilir.

Büyükelçilik hizmetleri Bükreş Sok. No: 4, 06680 Çankaya/ Ankara adresinden sağlanmaktadır. 0312 466 37 06 numaralı telefondan Ankara konsolosluğu randevusu alabilir ve işlem sağlayabilirsiniz.

Romanya vize başvurusu için online veya telefonla randevu alınabilir. Vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak, randevu tarihinde bizzat başvuru yapılması gereklidir. Özellikler C Tipi uzun süreli vize başvurularının şahsen görüşmeler ile verilmesi gerekiyor.

0212 358 35 41, 0212 358 05 16 ve 0212 358 35 37 telefon numaralarından vize başvuruları için randevu alabilir, vize sorularına yanıt alabilirsiniz. Romanya Konsolosluğu çalışma saatleri için bilgi alabilir ve belge- evrak gönderimlerinizi 0212 358 05 17 numarası üzerinden gönderebilirsiniz.

Romanya Konsolosluğu Adresi

Romanya Konsolosluğu adresi Ankara ofisi için; Kız Kulesi sok. No: 7 Gaziosmanpaşa/ Ankara ve Bükreş Sok. No: 4, 06680 Çankaya/ Ankara olarak belirtilmiştir. İstanbul, Marmara Bölgesi ve civar illerden vize başvurusu yapmak için;

Romanya Konsolosluğu İstanbul ofisi; Yanarsu sok., Narin Sitesi, no.42, Etiler, Beşiktaş, İstanbul

Romanya Konsolosluğu Antalya ofisi adresi; Konyaaltı Cad. Mahmut Konak Apt. 74/1, 07050 Antalya

Romanya Konsolosluğu Bursa ofisi adresi; Yeni Yalova Yolu, 13. km, No: 349, Bursa

Şeklinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Konsoloslukların tamamı ve Büyükelçilik hizmetleri için https://istanbul.mae.ro/tr adresinden hizmet veriliyor. Ankara konsolosluğu telefon numarası (0312) 466 37 06 ve İstanbul konsolosluğu telefon numarası 0212 358 05 16 üzerinden iletişim sağlayabilirsiniz.

Romanya Konsolosluğu Vize Randevu

Romanya Konsolosluğu başvuruları için https://istanbul.mae.ro/tr resmi internet adresinden işlem sağlayabilirsiniz. Romanya’ya seyahat etmeyi düşünen Türk vatandaşları vize başvuru merkezleri aracılığıyla randevu ve başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

Romanya Konsolosluğu vize randevu işlemleri için (0312) 466 37 06 Ankara Konsolosluğundan randevu alınabilir. İstanbul, Bursa ve Antalya fahri konsolosluklarına şahsen başvuru yaparak randevu ve başvuru işlemlerini sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Konsolosluk çalışma saatleri, evrak teslimi ve evrak alma saatlerine göre konsoloslukları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yılbaşı, resmi tatiller, Romanya ulusal günleri ve bayram tatillerinde kapalıdır. Hafta içi her gün faaliyet eden Roman Konsolosluğu, hafta sonları hizmet vermemektedir.

Vize randevuları ücretsiz olarak verilmektedir. Online sistem üzerinden veya konsolosluk çalışanları ile telefonda görüşme yaparak randevu alınabilir. Vize başvuru merkezi danışmanlarına bilgi vererek, randevu oluşturmaları sağlanabilir. Vize başvurularından önce pasaportların hazır olması gerekiyor.

Seyahat dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerli olacak pasaportlar, güncel geçerliliğe sahip olmalıdır. Romanya vizesi başvurularını e-devlet sistemi üzerinden takip edebilir ve vize sonucu görüntüleyebilirsiniz.

Romanya Konsolosluğu Duyuru

Romanya Konsolosluğu duyuru ekranı resmi internet adresi üzerinden sunuluyor. Romanya ve Türkiye dostluk ilişkileri, siyasi ve ticari ilişkilerle ilgili son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Vize başvuru askı süreci, tekrar açılan vize başvuru alımları, aile birleşimi vize başvuruları gibi pek çok konuda bilgi alabilir ve işlem sağlayabilirsiniz.

Romanya vize alımları için Pazartesi- Cuma günlerinde 09:00 – 17:00 saatleri arasında işlem sağlanıyor. Konsolosluk hizmetlerinden hafta içi her gün yararlanabilirsiniz. Romanya konsolosluk duyuruları dahilinde evrak teslimlerinin 09:30 ile 12:30 arasında yapılacağı belirtilmiştir.

Romanya konsolosluk işlemleri kapsamında pasaport alımlarının ise 16:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılacağı duyuru edilmiştir. Güncel bilgiler, seyahat önerileri ve kısıtlamaları, iki ilke arasında yaşanan gelişmeler gibi tüm haber, bülten ve bilgilere https://istanbul.mae.ro/tr/node/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Bükreş Dış Temsilciliği ve Romanya’da bulunan tüm konsolosluklarından bilgi edinebilir, seyahat süreçleri, vize ve vatandaşlık işlemleriyle alakalı duyurulara erişebilirsiniz.

Romanya Konsolosluğu Vize Sorgulama

Roman Konsolosluğu vize talepleri, randevu ve işlemleri sonrasında vize sorgulama yaparak, onaylanan vizeleri görüntüleyebilirsiniz. Romanya Konsolosluğuna yapılan vize başvuruları ve tüm vize başvuru sonuçları, Dışişleri Bakanlığı bünyesinde; https://www.konsolosluk.gov.tr/Appointment/SearchAppointment adresi üzerinden görüntülenmektedir.

Romanya oturum izni, çalışma vizesi, C tipi Ulusal vize ve öğrenci vizesi başvurularını www.turkiye.gov.tr resmi web adresinden görüntüleyebilirsiniz. Romanya Konsolosluğu vize sorgulama işlemleri Türkiye Cumhuriyeti Devlet Kapısı sistemi üzerinden sağlanıyor. E-sorgulamalar başlığına tıklayarak vize işlemleri sekmesinden başvuru sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz.

Nvi.gov.tr sistemine giriş yaparak Vize İşlemleri sekmesinden vize başvuru sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. T.C kimlik numarası, pasaport numarası ile hem Türk vatandaşları hem Türkiye kimliğine sahip yabancı uyruklular vize sorgulatma yapabilirler.

Romanya konsolosluk başvurularını, evrakların tam ve eksiksiz olması halinde genellikle onaylar. Türkiye’ye zor olmayan vize protokolleri kapsamında vize veren Romanya, kısa süreli seyahatler için yalnızca bordo pasaport sahiplerinden vize talep etmektedir. Yeşil pasaport hamilleri, gri ve siyah pasaport sahibi T.C vatandaşları 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek olan seyahatlerinde vizeye tabii değillerdir.

Bir cevap bırakın

© Copyright 2020 - 2022 Tüm hakları SchengenVize.com'a aittir.