Polonya Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri

Polonya Konsolosluğu İletişim

Polonya Konsolosluğu, resmi bir temsilcilik olarak görev yaparken ana binası İstanbul’da yer alır. Aynı zamanda ülkemizin başkenti Ankara’da bir elçilik binası da söz konusudur. Belli saatler arasında iletişim sağlayabilir ve başta vize olmak üzere birçok işlemi sorunsuz şekilde yapabilirsiniz. 1924 senesinde Polonya’nın ilk büyükelçisi ülkemizde göreve başlamıştır.

Polonya Konsolosluğu Ankara

Polonya Konsolosluğu, Ankara binası üzerinden hizmet vermektedir. Kavaklıdere, Çankaya Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Numara 241, 06680 Çankaya Adresinde ikamet etmektedir. Alınmış olan Covid 19 önlemleri kapsamında sadece 09.00’dan 12.00 saatlerine kadar açıktır. Telefon numarası 0 312 457 20 00 olarak karşımıza çıkar. Faks numarası da kullanılabilir. 0 312 468 83 01 şeklindedir. Elektronik posta adresi olan [email protected] kullanılabilir.

Polonya Ankara konsolosluğunun aynı zamanda ayrı bir bölümü daha vardır. Burası, elçilik kapsamında olan ve faaliyet gösteren merkezdir. Aynı adreste ikamet etmesini yanı sıra iki değişik telefon iletişim numarası mevcuttur. Bunlar 0 312 457 20 17 ile 0 312 457 20 18 şeklindedir. Dileyen kişiler [email protected] üzerinden iletişimi kolaylıkla kurabilirler.

Polonya Konsolosluğu İstanbul

Polonya  Konsolosluğu nerede: Polonya İstanbul konsolosluğu resmi olarak hizmet verir. Adresine baktığımız zaman Maslak Mahallesi, Eski Büyükdere Caddesi, Numara 7, Giz 2000 Plaza, Kat 5, 34485, Sarıyer İstanbul olduğunu görmekteyiz. Polonya Konsolosluğu elektronik posta adresi [email protected] olarak alınmıştır. Her konuda buraya email yollanması mümkündür. Aynı zamanda konsolosluğun bir web sitesi de söz konusudur. Bu ise www.stambul.msz.gov.pl olarak dikkat çeker.

Polonya  Konsolosluğu çalışma saatleri pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde saat 11 ile 15 arası iken, bunun dışında kalan günlerde ise 13 ve 16 arasındadır. Böyle bir durumun olmasının temel nedeni ise Covid 19 salgınıdır. Belirtilmiş zaman aralıklarında farklı hususlarda hizmet alabilir ve burayı arayabilirsiniz.  Telefon numarası 0 212 290 66 30 iken ayrıca bir faks numarası da vardır ve bu;  0 212 290 66 32 şeklindedir.

Polonya Konsolosluğu İletişim

Ana konsolosluk İstanbul’da yer almasından dolayı, Polonya Konsolosluğu iletişim bilgileri buradaki merkezin özel verileridir. Birkaç farklı yöntem üzerinden rahatlıkla erişimin sağlanması mümkündür. Bunlardan birisi email yollamaktır ve [email protected] uzantılı adresin kullanılması gerekiyor. 0 212 290 66 30 ise telefon numarasıdır. Sadece mesai saatleri arasında açık olduğunu hemen ifade etmek lazım. 0 212 290 66 32 ise konsolosluğun faks numarası olarak dikkat çeker. Polonya Konsolosluğu ile iletişim böylelikle rahatlıkla kurulabilir.

Polonya Konsolosluğu Adresi

Polonya Konsolosluğu adresi, İstanbul’daki merkezin ikameti anlamına geliyor. Konsolosluk Maslak Mahallesi sınırları içerisinde yer alır. Eski Büyükdere Caddesi numara 7, Giz Plaza’da bulunur ve 5.kattadır. 34485 / Sarıyer İstanbul olarak dikkat çeker. Pandemi önlemlerinden dolayı çalışma saatleri güncellenmiştir.

Polonya Konsolosluğu Vize Randevu

Bu ülkeye farklı nedenlerden dolayı gitmek isteyen Türk vatandaşları vizeye tabidir. Polonya Konsolosluğu vize randevu, yapılması gereken ilk işlem olarak dikkat çeker. Süreç şöyledir;

 • Öncelikle http://www.e-konsulat.gov.pl sitesinde online olunması lazım. Türkçe dil seçeneğinin bulunması, Türk vatandaşları için büyük bir avantaj anlamına geliyor.
 • Burada ülke ve bölge olarak tanımlanmış bir alan vardır.
 • Hemen buradan Türkiye seçilmelidir.
 • Daha sonra konsolosluk kısmından size Ankara ve İstanbul olmak üzere iki değişik opsiyon sunulur.
 • Polonyalı Konsolosluğu alternatiflerinden bir tanesine karar vererek devam etmelisiniz.
 • Bu randevuların kesinlikle sınırlı sayıda olduğunu hiçbir şekilde unutmamanız gerekiyor.
 • Üyelik alımının ardından size en uygun olan tarihe ve saate karar vermelisiniz.
 • Ayrıca Polonya vize başvurusu adına tanımlanmış olan kontenjanların bitmesi halinde bu ülke sizi aracı kuruma çok kolay bir biçimde yönlendirmektedir.
 • Dikkat çeken bir diğer nokta ise ilgili vize randevusunun alınması noktasında yalnızca çarşamba günleri buraya gidebilir ve işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Konsolosluğu Duyuru

Polonya Konsolosluğu duyuru hizmetleri, hem vize alacak hem de daha farklı işlemleri yapacak olan Türk vatandaşları için verilir. Duyuruların genel özellikleri ve ilgili alanda bahsedilen konular şöyledir;

 • Türkçe olarak tasarlanması sayesinde bunların tümünü kolaylıkla okuyabilirsiniz.
 • Polonya vize işlemleri çok detaylı bir biçimde anlatılır. Başvurunun nereden yapılacağı, nasıl belgelerin getirileceği, nereden takibin gerçekleştirileceği gibi değişik birçok hususa dair yapılan duyurular çok büyük bir kolaylık sağlar.
 • Bazen vize ve bunun gibi işlemlerde güncellemeler olabilmektedir. Türk vatandaşlarının bir sıkıntı çekmemesi için ilgili mevzuda yapılacak olan bilgilendirmeler, seyahat planı hususunda sorun çıkmaması anlamına gelir.
 • Aynı zamanda son 2 yılda her ülkeyi olumsuz bir biçimde etkilemiş olan Covid 19 adındaki virüs nedeniyle birçok farklı kural koyulmuştur. Ülkelerin seyahat şartlarında değişik güncellemelere gidilmiştir. Karantina, test, aşı zorunluluğu olup olmadı ve buna dair Polonya hükümeti ve konsolosluğu tarafından alınmış olan kararlar, duyurular kısmından yayınlanır.
 • Polonya Konsolosluğu resmi sitesinden vize türleri hakkında bilgi verilmesi, bununla alakalı en son gelişmelerin paylaşılması, Türk vatandaşlarının buna göre hareket etmesini sağlar.

Tüm bunlar ve fazlası için seyahat öncesinde konsolosluk sitesine girmek ve duyurulara bakmak size kolaylık sağlar.

Polonya Konsolosluğu Vize Sorgulama

Başvuru yaparak izin almak isteyen Türk vatandaşlarının Polonya Konsolosluğu vize sorgulama işlemlerini gerçekleştirmesi son derece basit olmasıyla dikkat çeker. Üstelik bunun için tanımlanmış olan birden fazla yöntemin bulunması kolaylık demektir. Başvuru işlemleri hem aracı kurum hem de Polonya Konsolosluğu üzerinden çok kolay şekilde yapılır. Ardından ise sonuca ve sürece dair bilgi alabilmek için şu sistemlerden birisinin seçilmesi lazım;

 • Polonyalı Konsolosluğu üzerinden yapılacak olan başvurunun önemi, bunun için aracı kurumun hiçbir şekilde sürece dahil edilmemiş olmasıdır. Böylelikle sadece resmi departmanın web alanı üzerinden işlemlerin yapılabilmesi gibi özel bir ayrıntı ortaya çıkar. Girişin konsolosluk sayfası üzerinden tamamlanmasının ardından devam ederek sorgulama kısmına gelmeniz gerekmekte.
 • Burada sizden istenen iki değişik bilgi söz konusudur. Bunlardan birisi referans numarasıdır. Rakamlarla ifade edilir. Dikkatli şekilde ve hiçbir hata olmadan yazılması esastır. Sonrasında ise devam ederek doğum tarihi bilgileri belirtilmelidir. Onayla beraber yapılmış olan vize başvurusunun hangi aşamada olduğunu sadece birkaç saniyelik zaman dilimi içerisinde görebilirsiniz.
 • Bunun yanı sıra Polonya vize işlemlerinde aracı kurum olarak bilinen, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş merkezlerin tercih edilmesi mümkündür. Birden fazla sistem öne çıkar. Bunlardan birisi kısa mesaj yoluyla bizzat firmanın gerçekleştirmiş olduğu bilgilendirmedir. Anlık ve sorunsuz şekilde bilgi sahibi olmak mümkündür.
 • Aynı zamanda aracı işletmenin Türkçe olarak dizayn edilmiş resmi sitesine giriş yapılmasının ardından, size özel bir biçimde verilmiş bazı bilgileri girerek de sonuca dair bilgi alınması çok zor değildir. Buna göre referans numarasının kullanılması esastır.

Vize sorgulama işlemlerinde kullanılabilecek en son yöntem ise yine aracı işletmenin yollamış olduğu email’dir. Elektronik posta adresi kayıt sırasında verilmiş olmasından dolayı buraya bir posta gönderilir. Bunun içeriğinde vize ile alakalı en son durum yer alır.

Bir cevap bırakın

© Copyright 2020 - 2022 Tüm hakları SchengenVize.com'a aittir.